Ryzen wygrał jeszcze przed premierą, Intel może się pakować!

Cały świat od wielu, wielu lat z niecierpliwością wyczekuje na premierę nowych procesorów od firmy AMD, a ta z kolei trzyma nas w niecierpliwości i podsyca wyobraźnię wszystkich interesujących się branżą. Już niedługo, na przełomie lutego i marca AMD, jak to ma w swoich zwyczajach, publicznie ogłosi przesunięcie premiery Ryzen i dowiemy się wtedy kiedy rzeczywiście powinniśmy ujrzeć nowe produkty tej firmy.

Według ostatnich trendów wszystkie podzespoły w komputerach dostają oświetlenie RGB, w wielu przypadkach z opcją regulowania przez użytkownika. Intel zdaje się być niechętnym w wprowadzaniu tej jakże rewolucyjnej technologii do swoich produktów. Próżno szukać płyt głównych Intela z oświetleniem RGB, tak samo ich procesory i systemy chłodzeń nie posiadają światełek. Niezrozumiałe jest dla nas takie podejście ponieważ każdy profesjonalny serwer powinien być wyposażony w płytę główną która w okresie świąt Bożego Narodzenia pracowitemu administratorowi zastąpiłaby choinkę która przecież zajmuje dużo miejsca oraz posiadanie takiej w serwerowni nie jest zgodne z przepisami BHP.

AMD z kolei ma zupełnie odmienne podejście, ta firma zna potrzeby klientów i wychodzi im na przeciw. Zapomnijcie o wydajności Ryzenów, to nie jest ważne, zapomnijcie o cenie Ryzenów, to nie jest ważne, zapomnijcie o poborze prądu i temperaturach Ryzenów, to nie jest ważne, najważniejsze jest to co AMD zrobiło z chłodzeniami do Ryzenów: dodało oświetlenie RGB! Tak, nie mylicie się, dobrze widzicie, dobrze czytacie, AMD przyłączyło się do rewolucji zwanej RGB! #BetterRed !

Dzięki takiemu zagraniu AMD zwyciężyło w pojedynku Zen vs Intel jeszcze na długo zanim doszło do premiery. Intel może się pakować, bo został zmiażdżony w tym jakże nierównym pojedynku. Choć czy aby napewno? Może dla Intela jednak istnieje szansa? Jakieś światełko w tunelu? Światełko CMYK na płytach głównych, procesorach i chłodzeniach, jedynie to może pomóc Intelowi odzyskać twarz i kilka % udziałów w rynku, 2 może 3%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *