Jak sprawuje się Mortal Kombat X na PC? Test kart graficznych!!!

Niniejszy wpis należy do serii odkopującej starą wersję serwisu. Oryginalna data publikacji: 

 

Jako piersi w Polsce mamy zaszczyt zaprezentować wam testy wydajności kart graficznych w najnowszej odsłonie legendarnej serii bijatyk Mortal Kombat. Testy nie obeszły się bez problemów. Już po pierwszych analizach okazało się, że gra ma blokadę FPS na poziomie 60 klatek. Dzięki temu, że gra jest na silniku unreal engine można spróbować odblokować FPS jednak może to mieć negatywny wpływ na fizykę w grze dlatego test przeprowadziliśmy na niezmodyfikowanej wersji.

Platforma sprzętowa na której testowaliśmy składa się z: Intel i5-4690K@4,5GHz, płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming, Corsair Vengeance DDR3-1866 2 × 4 GB @ 1866 MHz 9-10-9-27 2T, Plextor M3 Pro 256 GB, Zalman CNPS 11X Extreme, Corsair AX1200 1200 W, Aerocool Strike-X ST

Przejdźmy zatem do tego czego od nas oczekujecie, czyli porównania. Poniżej znajdziecie wykres przedstawiający wyniki naszych prac:

mortalkombatxgpuchart

Wyniki testu są bardzo zaskakujące i zadziwiające. Pomijając blokadę FPS i górny limit 60fps trudno nie zauważyć, że niska jakość sterowników AMD daje się we znaki ponieważ z jakiegoś powodu karty graficzne Radeon mają problem z przekroczeniem magicznej bariery 30fps gdzie nawet najtańsze karty nVidii nie mają najmniejszych problemów z osiągnięciem górnego limitu, czyli 60fps. Jedynie Radeon R9 290x wybija się i osiąga magiczne 31fps jednak nie jesteśmy pewni czy wynika to z błędu pomiarowego, przeprowadzimy test ponownie i artykuł zaktualizujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *