Jak sprawuje się GTA V na PC? Test kart graficznych!!!

Niniejszy wpis należy do serii odkopującej starą wersję serwisu. Oryginalna data publikacji: 

 

Stało się, nareszcie gracze PC doczekali się swojej wersji długo wyczekiwanej gry Grand Theft Auto 5 na komputery osobiste. Nie mogło stać się inaczej, nasza redakcja musiała specjalnie dla was, naszych najwspanialszych, najinteligentniejszych, najbardziej elokwentnych osób w internecie dokonać tego czynu i podać wam rzetelne informacje na temat wydajności kart graficznych w GTA V.

Platforma sprzętowa na której testowaliśmy składa się z: Intel i5-4690K@4,5GHz, płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming, Corsair Vengeance DDR3-1866 2 × 4 GB @ 1866 MHz 9-10-9-27 2T, Plextor M3 Pro 256 GB, Zalman CNPS 11X Extreme, Corsair AX1200 1200 W, Aerocool Strike-X ST

Przejdźmy zatem do tego czego od nas oczekujecie, czyli porównania. Poniżej znajdziecie wykres przedstawiający wyniki naszych prac:

gtavgpuchart

Wnioski są jednoznaczne: by grać komfortowo w GTA 5 w maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości 1920×1080 z MSAA x8 (ustawienia jakie zastosowano w teście) należy wyposażyć się w najnowsze karty nVidii. To na Maxwellach uzyskujemy FPS którego oczekuje każdy gracz PC i do którego dąży budując swoją maszynę do komfortowego, bezkompromisowego grania. Niestety na temat kart graficznych konkurencji nie można powiedzieć nic dobrego i ogólnie nie możemy ich polecić chyba, że kogoś zadowalają okolice 30fps po wydaniu równowartości Geforce 970. Imponujące jest skalowanie wydajności gry w trybie SLI. Jeśli brakuje nam mocy można dołożyć drugą kartę geforce lub kolejne i cieszyć się wspaniałym wzrostem wydajności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *